Czy w hotelu możemy zostawić czworonoga?

Dla wszystkich właścicieli psów, kotów oraz wielu innych zwierzaków, dłuższy wyjazd wiąże się z rozłąką. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na zabranie pupila ze sobą, mimo to przez cały okres naszej nieobecności, powinien on być pod jak najlepszą opieką. Jeśli więc nie jest możliwe pozostawienie zwierzęcia u znajomych, rodziny czy sąsiadów, to najlepszym wyjściem okazuje się być hotel dla zwierząt.

Nie ma wątpliwości, że w miejscach specjalnie przewidzianych do tego, aby wypoczywały w nich nasze domowe zwierzaki, spodziewać się możemy wszelkich udogodnień. Nie oznacza to jednak, że możemy pozwolić sobie na bezrefleksyjny wybór obiektu, w którym zostawimy zwierzę na czas naszej nieobecności.

Na samym początku, przed rozpoczęciem poszukiwań właściwego obiektu, upewnijmy się, czy na pewno nasze zwierzę posiada książeczkę zdrowia poświadczającą ostatnie szczepienia. Poza tym nie możemy zapomnieć, że hotele w obronie przed zagrożeniem, jakie może nieść za sobą rozprzestrzenienie się pasożytów, bądź też innej zaraźliwej choroby, wymagają odrobaczenia oraz zabezpieczenia przed pchłami i kleszczami.

img-1019-18840

Co ważne, jednym z lepszych sposobów na bliższe zapoznanie się z konkretnym hotelem jest przybycie do niego tuż przed tym, nim podejmiemy decyzję o wyborze. Będąc już w danym obiekcie, pamiętajmy o tym, aby dokładnie przyjrzeć się przestrzeni, w jakiej przebywać będzie nasz zwierzak. Ważna jest nie tylko wielkość pomieszczeń, ale również rodzaj powierzchni oraz miejsce, gdzie zwierze może spokojnie wypocząć oraz się schronić. Spacery kilka razy dziennie lub wybieg powinny być standardem. Pamiętajmy jednak, że w przypadku np. kotów potrzeba ruchu zapewniona może być poprzez dostęp do większego pokoju.

Istotnym jest także zapewnienie ewentualnej pomocy weterynaryjnej na wypadek choroby, lub na skutek nieoczekiwanego pogorszenia się stanu zdrowia oddanego pod opiekę „gościa”. Niezmiernie ważne pozostaje również podzielenie się z personelem hotelu informacjami o zachowaniach typowych dla pupila. Nie będzie z tym większego kłopotu, jeśli się okaże, że zwierzak jest spokojny i otwarty w stosunku do nieznanych mu osób. Co innego zaś w przypadku, gdy mamy do czynienia z agresywnym, nie zawsze posłusznym psem, którego my sami nie jesteśmy w stanie okiełznać, o nieznajomych już nie wspominając. Bardzo istotne jest, abyśmy nie ukrywali żadnych informacji, w przeciwnym wypadku hotel może odesłać takiego „gościa”, nas zaś również spotkać mogą dodatkowe nieprzyjemności.