Czy cenę za pokój można wynegocjować ?

Cena za rezerwację pokoju hotelowego jest zazwyczaj ściśle określona. Ponadto zawsze możemy ją sprawdzić, przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego hotelu, widnieje ona bowiem w cenniku, który z reguły jest dostępny na stronie internetowej obiektu.

Niekiedy jednak koszt rezerwacji przestaje być sztywny. Dzieje się tak z uwagi na różne promocje, jak również oferty rabatowe, czy też posezonowe obniżki cen. Poza tymi jednak wyjątkami, cena za wynajem pokoju pozostaje stała i nie ulega zmianie. Skoro więc zostało określone, że do zapłaty mamy dwu- czy nawet trzycyfrową kwotę, to nie możemy oczekiwać jakiś szczególnych wyjątków w naszym przypadku.

img-1019-18842

Mimo to, czasami warto się zastanowić nad pewną specyficzną sytuacją, w wyniku której możliwa jest negocjacja ceny za wynajem. Zasadnicze pytanie zatem brzmi, czy i kiedy cenę za pokój można wynegocjować? Wbrew pozorom, na tak postawione pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Z drugiej jednak strony, w jaki sposób zacząć takie negocjacje? Podchodząc do recepcji i pytając o rezerwacje, teoretycznie nie wypada wdawać się w dyskusję na temat ceny, którą bezpodstawnie chcemy kwestionować.

Jak jednak pokazuje praktyka, życie przynosi wiele sytuacji losowych, w wyniku których możemy, a niekiedy nawet powinniśmy negocjować upust. Dla przykładu wyobrazić sobie możemy okoliczność, w której, w wyniku pomyłki, nie zarezerwowano dla nas takiego pokoju, za jaki mieliśmy zamiar zapłacić. Okazuje się więc, że zamiast pomieszczenia z konkretną panoramą, pozostał dla nas pokój z widokiem na coś zupełnie innego. Faktycznie sytuacja wydaje się być banalna, jednak stwarza ona okazję do tego, abyśmy poczuli się oburzeni oraz zażądali rekompensaty. Podobnie postąpić możemy w każdym innym wypadku, gdy pomyłka zajdzie nie z naszej winy.

Pamiętajmy jednak, że nie warto nigdy przesadzać, ponieważ w rezultacie z pozoru korzystna dla nas sytuacja negocjacyjna może się obrócić na naszą niekorzyść. Nie tylko więc powinniśmy mieć wyczucie, które pomoże nam rozpoznać nadarzającą się okazję, ale również talent nego