Rezerwacja pokoju

Rezerwacja pokoju wbrew pozorom nie należy do łatwych. Jak się okazuje, z reguły nie jest oczywistym, co powinniśmy sobie bardziej cenić: niższą cenę, czy wyższy standard?

Niska cena to oszczędność, a więc dodatkowe pieniądze na inne atrakcje. Jednocześnie zaś nie ulega wątpliwości, że usługi otrzymane w zamian, są do tej ceny adekwatne. Nie liczmy zatem na wyszukany kunszt. Należy bowiem pamiętać o zasadzie, im niższa cena, tym mniej mamy zagwarantowane. Mimo to, zawsze dostajemy minimum. Jednak w zależności od tego, jaki obiekt hotelarski wybieramy, minimum nie musi oznaczać tego samego. W hotelu bowiem spodziewać się możemy skromnego pokoju. W hostelu natomiast może być to miejsce w pokoju wieloosobowym, z łazienką oraz kuchnią wspólną dla wszystkich. Co ważne, nie powinniśmy w takich okolicznościach czuć się oszukani, gdyż sami się na tego rodzaju warunki zdecydowaliśmy.

img-1020-18843

W przypadku wyższego standardu nie ma wątpliwości, że idzie on w parze z wyższą ceną. Ponownie można w myśl zasady, im więcej zapłacisz, tym więcej otrzymasz, stwierdzić, że to cena warunkuje standard naszego przyszłego pokoju. Nie zawsze jest to jednak regułą. Usługi w rozszerzonym zakresie wyglądają inaczej w zależności od tego, do jakiej kategorii należy hoteli, a więc ile ma „gwiazdek”. Czego innego bowiem możemy się spodziewać w dwu- czy trzygwiazdkowych obiektach w porównaniu do tych cztero- czy pięciogwiazdkowych. Pewnym jednak pozostaje, że wyższa cena gwarantuje nam lepszą jakość obsługi.

Co jednak może się kryć pod pojęciem wyższy standard? Przede wszystkim, inne jest wyposażenie pokoju, jest on bardziej elegancki , jak również na swój sposób nieco wyszukany. Ponadto w łazience możemy spodziewać się zestawu kosmetyków firmowych, suszarek, ręczników , jak również miękkich szlafroków. Być może otrzymamy w prezencie voucher, lub popołudniowy serwis pokojowy oraz wiele innych niespodzianek.

Podsumowując, warto podkreślić, że rezerwacja taniego pokoju to mniejszy wydatek, mimo to, nie ma wątpliwości, że związany jest on z niższym, niekiedy nawet minimalnym standardem. Dodatkowe usługi oraz lepsze wyposażenie pokoju gwarantuje zaś wyższa cena. Mimo to, w zależności od ilości gwiazdek, w odniesieniu do konkretnego obiektu, w podwyższonym standardzie zawierać się mogą inne udogodnienia. Pamiętamy jednak, że nieprzeciętna cena nie zawsze zapewni nam jak najwyższy komfort pobytu, nie wspominając już o wszechobecnym luksusie, ponieważ tego rodzaju zakres usług przewidziany jest dla najzamożniejszych gości o specjalnym statusie. Mimo to, w zamian za wyższą cenę z pewnością otrzymać możemy znacznie większy pakiet usług, niż w przypadku najtańszych ofert.