Podstawowe zachowania podczas opuszczania hotelu.

Z momentem opuszczania wynajmowanego przez nas pokoju, także należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Nie miejmy więc poczucia, że ostatni dzień pobytu pozwala nam czuć się wolnymi od jakichkolwiek zobowiązań.

Nim się wymeldujemy, pamiętajmy o tym, aby nie tyle posprzątać, ponieważ nie jest to naszym obowiązkiem, ale aby zostawić pokój w dobrym stanie. Nie pozwalajmy więc sobie, aby wynajmowane pomieszczenie wyglądało jak po przejściu tornada. Nie świadczy to o nas wcale najlepiej, poza tym fakt, że sprzątaniem zajmuje się obsługa, nie oznacza, że my sami charakteryzować się możemy bałaganiarstwem.

img-1016-18786

Zasada dotycząca czystości ma również przełożenie na poszanowanie własności hotelowej. Nie pozwólmy więc, aby po naszym wymeldowaniu miało się wrażenie wszechobecnej dewastacji hotelowego mienia. Dobrze jest się kierować przesłanką , że cudzą własność traktować należy z większym szacunkiem niż własną. Poza tym nie zapominajmy, że być może jeszcze nie raz przyjdzie nam rezerwować pokój w tym samym obiekcie. Nie byłoby zatem komfortowo wracać do miejsca, gdzie uprzednio nie zachowaliśmy się uczciwie.

Kolejne drobne, choć również istotne kwestie, dotyczą zamykania okien. Ważne jest to, abyśmy po opuszczeniu pokoju nie pozostawiali ich szeroko otwartych. W przypadku zaś wszelkiego rodzaju awarii, ubytków, czy też np. zepsutego, cieknącego kranu w łazience, należy mieć na uwadze, aby zgłosić tego rodzaju usterki w recepcji. Jeśli zdarzyło nam się korzystać z mini baru, miejmy na uwadze także fakt, aby uregulować wszelkie zaległości. Ostateczne nie zapomnijmy o tym, że warto uwzględnić zostawienie napiwków w podzięce za miły pobyt oraz wzorową obsługę. 

img-1016-18787