Podstawowe informacje dotyczące doby hotelowej.

Planując czas przyjazdu do hotelu, nie można zapominać o dobie hotelowej. Dla wielu niedoświadczonych osób nie jest oczywiste to, że hotel nie jest w stanie przyjąć nas o dowolnej godzinie oraz że, zameldować się możemy dopiero z początkiem doby hotelowej lub ewentualnie nieco wcześniej.

Doba hotelowa wyznacza czas pobytu gościa w konkretnym obiekcie infrastruktury turystycznej. Z reguły trwa ona krócej niż 24 godziny, jednak nie mniej niż 20 godzin. Przeważnie zaczyna się o godzinie 14:00 lub 15:00, kończy się zaś o 12:00 w południe następnego dnia. Warto pamiętać o tym, że wytyczne te mogą wyglądać nieco inaczej, co ważne jednak, wszystkie informacje na ten temat znaleźć możemy w regulaminie danego obiektu.

img-1017-18801

Opłacone usługi oraz świadczenia hotelowe, jak również wyżywienie, ustają o 12:00 w południe ostatniego dnia naszego pobytu. Pamiętajmy więc, że w momencie przyjazdu pokój będzie dla nas dostępny przed godziną 14:00, lub 15:00, zaś w sytuacji, gdy się wymeldowujemy, musimy to zrobić przed 12:00.

cropped-hotel-baner.jpg

W odniesieniu do doby hotelowej, często pojawia się zagadnienie dotyczące jej elastyczności. Kwestia ta z reguły sprowadza się do pytania, czy w razie potrzeby, istnieje możliwość wcześniejszego zakwaterowania lub późniejszego wykwaterowania. Jak się okazuje, personel, o ile tylko jest w stanie, bardzo chętnie spełnia nasze prośby. Mimo to, każdorazowo taką sytuację należy zgłosić jak najwcześniej, ponieważ dzięki temu szanse na spełnienie naszej prośby znacznie wzrastają.