Jakie usługi świadczy serwis pokojowy ( room serwis)?

Mimo, iż posiłki w hotelach spożywa się w restauracjach, to niekiedy goście mają ochotę na dostarczenie im jedzenia do pokoju. Dla zaspokojenia tego rodzaju wymagań stworzono usługi room serwisu.

Serwis pokojowy to nic innego, jak dostarczanie przez obsługę hotelu posiłków z restauracji do pokoi hotelowych. Koszty tej usługi obejmują ceny za serwowane potrawy, które z reguły odpowiadają wartościom spotykanym w hotelowej restauracji. Przeważnie z room serwisu możemy korzystać całą dobę, często jednak po określonej godzinie ( przeważnie po 23) do wyboru mamy inny zestaw niż w ciągu dnia.

img-1005-18582

Przeciętny jadłospis serwisu pokojowego może obejmować zestaw w rodzaju: sandwich, deska serów, butelka szampana, różnego rodzaju alkohole, drinki oraz pozostałe dania ze wskazanego menu. Czasami zdarza się jednak, że do dyspozycji jest to samo menu, które dostępne jest w restauracji hotelowej.

W odniesieniu do room serwisu pamiętać także należy, że po zakończeniu jedzenia, talerze wystawiamy na korytarz, zaś obsługującej nas osobie wręczamy napiwek w wysokości 10-15% ceny zestawu.