Jak się zachować w recepcji ?

W recepcji można posługiwać się zarówno gotówką, jak i kartą kredytową. Zawsze jednak należy mieć uszykowane nieco więcej pieniędzy , ponieważ hotele wymagają zostawienia określonej kwoty na wypadek przyszłych płatności związanych z korzystaniem z mini baru, czy też np. pakietu telewizyjnego. Co ważne, należy pamiętać o tym, że hotele najwyższej klasy każdego kolejnego dnia mogą wymagać niekiedy od 50 do nawet 100 euro.

Należy również pamiętać o tym, że gdy dokonujemy rezerwacji przez Internet, nie zawsze będziemy w stanie zmienić ją na miejscu, w recepcji. Jeśli jednak okaże się, że recepcjonista wystara się dla nas o lepszy pokój z dodatkowymi udogodnieniami lub też w inny sposób wpłynie korzystnie na naszą sytuację, nie powinniśmy zapominać o napiwku. Zazwyczaj stosowną kwotę ( 20-100zł) powinno zostawić się z momentem opuszczenia hotelu.

img-1005-18574

W kwestiach odnoszących się do przyjmowania w naszym pokoju osób nie będących gośćmi hotelu, musimy pamiętać o tym, że wizyta taka nie może odbywać się po godzinie 22:00, ponadto powinno się powiadomić recepcję o tego rodzaju odwiedzinach.

Co ważne, każdorazowe rozstawianie klucza w recepcji nie jest konieczne, liczmy się jednak z konsekwencjami, które spotkać nas mogą, gdy tylko zdarzy nam się go zgubić.