Funkcje bagażowego (Bell boya)

Bell boy, a więc bagażowy, to kolejna posada charakterystyczna dla hoteli o wyższym standardzie, a więc wszystkich obiektów cztero- oraz pięciogwiazdkowych. Ponownie można stwierdzić, że w pewien sposób jego funkcja należeć może do nieco prozaicznych. Jednak, jak się okazuje, bagażowy, niekiedy wydaje się być znacznie bardziej użyteczny niż sam doorman.

img-1005-18571

Podstawowym zadaniem Bell boya jest bowiem zanoszenie bagaży do pokoju, co w przypadku luksusowych, niezmiernie ekskluzywnych hoteli z powodzeniem się sprawdza. Bardzo często bowiem osoby zamożne, VIPy oraz wszyscy goście o specjalnym statusie, po prostu oczekują , aż ktoś odbierze od nich bagaże, po czym dostarczy je do wskazanego pokoju.

W przypadku hoteli o nieco niższym standardzie, zdarzyć się może, że goście, aby nie stawiać siebie w sytuacji, w której będą musieli wręczać napiwek , dziękują za pomoc obsługi w zakresie wnoszenia bagaży. Co ważne, nawet w obiektach najwyższej klasy nie musimy zgadzać się na to, aby Bell boy zabierał nasz bagaż, skoro sobie tego nie życzymy.

img-1005-18567

Skoro jednak bagażowy zanosi nasze walizki do pokoju, możemy iść za nim, aby na miejscu dać mu napiwek, bądź też możemy udać się do baru, aby napić się drinka lub coś zjeść, podczas gdy nasze bagaże zostaną zaniesione w tym czasie do pokoju. Warto jednak pamiętać o tym, że w momencie, gdy nie mamy okazji od razu dać napiwku, można przekazać go później. Możemy więc zapamiętać imię, po czym zostawić podpisaną kopertę w recepcji.