Doba hotelowa, a wcześniejszy przyjazd oraz późniejszy wyjazd.

Doba hotelowa jest ściśle określona, jednak gdy z naszej strony pojawi się prośba wyrażająca chęć jej uelastycznienia, personel hotelu, o ile tylko jest w stanie, może nam pomóc w realizacji tego życzenia. W praktyce jednak nie jest oczywiste, czy same dobre chęci wystarczą do tego, abyśmy mogli zakwaterować się wcześniej, zaś wymeldować później.

img-1005-18583

Wcześniejszy przyjazd do hotelu z reguły możliwy jest wówczas, gdy wskazany pokój został już przygotowany na pobyt nowych gości. Zazwyczaj sytuacja taka ma miejsce, gdy dane pomieszczenie nie było przez nikogo wynajmowane ostatniej nocy przed naszym przyjazdem. Skoro warunek ten jest spełniony, kolejni goście mogą przybyć nawet z samego rana.

Przedłużenie pobytu jest nieco bardziej skomplikowane z uwagi na kwestie dotyczące sprzątania. Z reguły pokojowe pracują do godziny 17:00, niekiedy tylko do 16:00 i w tym czasie muszą wysprzątać puste pokoje. Nie ma więc znaczenia fakt, że aktualnie może jeszcze nie być rezerwacji. Sposobność taka może bowiem nadejść w każdym momencie, nawet w porze nocnej. Z tego też powodu zostaniemy poproszeni o wymeldowanie przed godziną 14:00 lub 15:00, co i tak z uwagi na fakt, że doba hotelowa trwa do 12:00, może stanowić pewnego rodzaju ustępstwo.

Nieodpłatne, nawet krótkie, przedłużenie pobytu nie jest z reguły zgodą na swobodne korzystanie z dotychczasowych usług, takich jak np. dostęp na basen, siłownię, czy jacuzzi. Oczywiście, jeśli przyjdzie nam ochota na skorzystanie z tych udogodnień, z całą pewnością możemy to uczynić, jednak za dodatkową opłatą.

img-1005-18575

Jak się jednak okazuje, coraz częściej wcześniejsze zameldowanie lub późniejsze wymeldowanie nie należy do skomplikowanych, jeśli tylko skorzystamy z płatnej usługi, która ma na celu dopasowanie godzin pobytu do naszych oczekiwań. W przeciwnym wypadku pozostaje nam poprosić o przysługę hotelarzy. Jeśli zaś okaże się, że nasza prośba została uwzględniona, powinniśmy pamiętać o stosownym napiwku tuż przed ostatecznym wykwaterowaniem.