Czy warto znać regulamin hotelowy ?

Wiele osób, które nie bywają w hotelach zbyt często, zadaje sobie mnóstwo pytań odnoszących się do tego, jak należy się zachować, co wolno, a czego nie wolno, jakie usługi są odpłatne, do kogo zwracać się o pomoc. Te oraz wiele innych kwestii, które pojawiają się na bieżąco, są z reguły poważnym dylematem przyszłych hotelowych gości.

img-1005-18577

Jak się jednak okazuje, wiele odpowiedzi na tego rodzaju pytania, znaleźć możemy w regulaminie hotelowym, który zazwyczaj, choć nie zawsze, dostępny jest na stronie internetowej konkretnego obiektu.

W regulaminie zawartych jest wiele istotnych z punktu widzenia wynajmujących informacji. Czytając zawarte tam wzmianki, możemy dowiedzieć się, kiedy zaczyna się oraz kończy doba hotelowa oraz do której godziny można przedłużyć swój pobyt. Ponadto w regulaminie jasno jest określone, czy klucz, a coraz częściej kartę magnetyczną, mamy zostawiać na recepcji każdorazowo, czy tylko, gdy wychodzimy na dłużej. Rozwiane są również wątpliwości odnoszące się do przyjmowania gości oraz czasu ich pobytu w obiekcie. Z reguły podkreśla się także, że w razie nieporozumień, zastrzeżenia zgłasza się do recepcji. Poza tym, określone jest, jakie usługi są odpłatne, jakie zaś darmowe.